Dach to jeden z najważniejszych elementów każdego budynku. To właśnie dzięki niemu nie musimy obawiać się szkodliwych konsekwencji niekorzystnych warunków atmosferycznych wewnątrz danego obiektu. Warto jednak podkreślić, że aby właściwie spełniał swoje zadanie, musi być odpowiednio wykonany. Część osób decyduje się na wykorzystanie do jego wykończenia podbitki. Jaką ma ona funkcję? Który z dostępnych na rynku produktów jest najlepszy?

Wykończenie dachu — podbitka jako istotna część budynku

Podbitki dachowe określane są również mianem podsufitek. Znane są głównie z tego, że pozytywnie wpływają na estetykę pokryć dachowych. Często to właśnie dlatego są wykorzystywane pomimo tego, że nie stanowią nieodłącznej części opisywanej części budynku. Warto jednak podkreślić, że nie jest to ich jedyna funkcja — skutecznie uniemożliwiają też tworzenie się mostków termicznych, co z kolei wpływa na komfort domowników oraz oszczędności.

Są również zabezpieczeniem przed owadami oraz ptakami, które mogłyby próbować zagnieździć się w dachu. Nie należy również zapominać o tym, że podbitka dachowa skutecznie chroni inne elementy dachu przed zniszczeniem w wyniku działania wiatru, deszczu, śniegu czy promieni słońca.

Jak wybrać odpowiednią podbitkę dachową?

Podczas wyboru podsufitki warto zwrócić uwagę na to, aby była ona dopasowana do wykorzystanych podczas wykańczania dachu materiałów. To pozwoli uzyskać jeszcze lepszy efekt wizualny. Oprócz tego powinna być trwała, co pozwoli jej zachować doskonały wygląd na lata. Obecnie możemy wybierać spośród wariantów stalowych, PCV czy też drewnianych. Jaka będzie najlepsza dla nas podbitka dachowa? W Radomiu możemy skorzystać z doradztwa fachowców z firmy Az-Dach, którzy pomogą w wyborze najlepszej opcji.