Obróbka komina jest niezwykle istotnym elementem składającym się na dach obiektu. W znacznej mierze odpowiada ona za funkcjonalność opisywanej części konstrukcji. Niewłaściwy montaż poszczególnych jej części może prowadzić do powstawania przecieków. Oprócz tego obróbka ma też wpływ na to, jak prezentuje się dach obiektu. Jak ją właściwie wykonać? Kto pomoże w realizacji tego zadania?

Montaż obróbki komina — co warto wiedzieć?

Najczęściej obróbkę komina wykonuje się z wykorzystaniem blachy. Zanim jednak zacznie się montować jej elementy, warto pamiętać o wyłożeniu powierzchni przy kominie specjalną membraną stanowiącą dodatkową ochronę przed powstawaniem przecieków. Powinna ona nieco nachodzić na komin i zostać do niego przymocowana. Elementy blachy należy ułożyć dookoła komina, co pozwala na wymierzenie, jakie rozmiary powinny mieć poszczególne części obróbki. Trzeba też pamiętać, że te części powinny nachodzić na komin co najmniej 15 centymetrów ponad pokrycie dachowe.

Poszczególne części obróbki przygotowuje się w specjalnym sprzęcie — zaginarce. Następnie należy je prawidłowo ułożyć. Najpierw elementy boczne, a później te mające znaleźć się z przodu i z tyłu. Wykonując te czynności, trzeba pamiętać o tym, aby poszczególne części miały jak najmniej łączeń. Na koniec profile blaszane należy ze sobą połączyć.

Kto może pomóc w wykonaniu obróbki komina?

Samodzielne wykonanie obróbki komina w prawidłowy sposób może okazać się trudne, dlatego warto zlecić to zadanie profesjonalistom, którzy oferują usługi dekarskie. W województwie mazowieckim skorzystasz z pomocy fachowców z firmy Az-Dach. Dzięki nim zyskasz pewność, że prace zostaną wykonane w krótkim czasie, a przy tym z najwyższą dokładnością, co sprawi, że dach będzie mógł spełniać swoje zadanie przez wiele lat.