Blachodachówka jest wytrzymałym, solidnym oraz estetycznym poszyciem dachowym odpornym dodatkowo na korozję czy mechaniczne uszkodzenia. Wyróżnić można kilka jej rodzajów, w tym:

  • blachodachówki cięte na wymiar,
  • blachy modułowe,
  • panele na rąbek,
  • blachodachówki faliste i płaskie.

Sprawdź, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje blachodachówki.

Charakterystyka blach modułowych

Blachy modułowe mają postać lekkich arkuszy o wymiarach około 112 centymetrów i długości 72 centymetrów. Mogą być jedno lub dwumodułowe, składające się z dwóch rzędów przetłoczeń. Blachówki modułowe są szczelne i odporne na odkształcenia, ze względu na ścisłe przyleganie do siebie arkuszy. Ponadto oferowane przez nas blachodachówki są odporne na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV oraz kwaśne deszcze, korozję i płowienie.

Jakie zalety mają panele na rąbek?

Również dostępne w naszej ofercie panele na rąbek stanowią najbardziej elegancki rodzaj blachodachówki. Nie posiadają one charakterystycznych dla zwykłej blachy tłoczeń, przez co łudząco przypominają klasyczne dachówki. Wyróżniają je natomiast stojące, pionowe rąbki. Panele posiadają grubość od 0,5, 0,6 do 0,7 milimetra i wykonane są  z ocynkowanej blachy, pokrytej dodatkową powłoką ochronną. Do największych zalet paneli na rąbek, oprócz estetycznego wyglądu, należą szczelność pokrycia i możliwość ich montażu na dachach o zbyt małym spadku, wynoszącym około 5°. Jej montaż nie jest skomplikowany. Walorem jest antykorozyjność.

Czym charakteryzują się blachodachówki płaskie i faliste?

Na wielopołaciowe dachy z licznymi lukarnami, a także na dachy proste, dwuspadowe o średnim stopniu nachylenia polecamy blachodachówki płaskie, tworzące jednolitą, szczelną powierzchnię. Ponadto płaskie blachodachówki są wytrzymałe, niepalne i odporne na promieniowanie UV. Równie dobrze nadają się na dachy o bardziej skomplikowanej konstrukcji, którą idealnie pokryją.

Blachodachówki faliste z kolei sprawią, że jednorodne połacie staną się bardziej plastyczne, a stworzona przez nie na dachu falista linia, nada poszycie bardziej wyrazisty kształt. Szczególne wrażenie robią blachodachówki faliste w słoneczne dni, gdy odbija się na nich światło. Oferowane przez nas blachodachówki faliste zamontowane na prostych i małych dachach uczynią je optycznie większymi. Podobnie jak pozostałe rodzaje oferowanych przez nas blacho dachówek, są szczelne, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

Na dachy o nietypowych rozmiarach i kształtach oferujemy blachodachówki cięte na wymiar.