Komunikacja dachowa – to produkty dzięki którym osoby przebywające na dachu w trakcie montażu, remontu, renowacji czy okresowego czyszczenia mogą czuć się bezpiecznie. Przede wszystkim są to stopnie i ławy kominiarskie mocowane do dachu za pomocą odpowiednich wsporników.

Stopień kominiarski

Stopień kominiarski – to element komunikacji dachowej, który pozwala na dojście od wyłazu dachowego do ławy kominiarskiej. Służy do sprawnego i bezpiecznego poruszania się pomiędzy urządzeniami dachowymi.

Stopień kominiarski

Ława kominiarska jako komunikacja dachowa

Ława kominiarska – element, umożliwiający swobodny dostęp do wszystkich urządzeń dachowych i otworów. Jest niezbędna przy przeglądach kominów, jakie powinniśmy wykonywać co najmniej raz do roku. Kominki i piece należy obserwować praktycznie cały czas i gdy tylko zauważymy cos niepokojącego, należy natychmiast dzwonić po fachowca. A żeby fachowiec mógł właściwie dokonać przeglądu, zajrzeć do komina i dokładnie go sprawdzić, musi po czymś się do niego dostać. Nie jest to zadanie łatwe, bo komin znajduje się na dachu, a kominiarz niekoniecznie musi być jednocześnie akrobatą. Zadbajmy zatem o właściwy system komunikacji dachowej, czyli zapewnijmy bezpieczną drogę kominiarzowi po dachu do komina. Konstrukcja, na której stanie fachowiec musi być na tyle solidna, by nie spadł i nie zrobił sobie krzywdy. Dlatego warto o tym pomyśleć zawczasu i na etapie wykańczania dachu zaopatrzyć go w odpowiedni system komunikacji.

Ława kominiarska

Drabiny dachowe

Drabiny dachowe – to także komunikacja dachowa. Przede wszystkim to bezpieczne rozwiązanie, które służy do przemieszczania się pomiędzy okapem a kalenicą dachu. Mocowane na ścianie dają nam łatwy dostęp do dachu bez wchodzenia do domu. Ponad to konserwacja dachu, okresowe przeglądy, dostęp do komina, instalacji solarnej czy fotowoltaicznej są zdecydowanie prostsze dzięki zastosowaniu systemu drabin dachowych. Tym bardziej, że można je z powodzeniem zamocować na każdym pokryciu dachowym.

Drabiny dachowe SAFEGRIP, które znajdują się w ofercie Ruukki, posiadają specjalny system antypoślizgowych otworów i wypustków na całej szerokości szczebli. Dzięki temu rozwiązaniu znacząco poprawiają bezpieczeństwo nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Drabiny dachowe

W swojej ofercie posiadamy komunikację dachową m.inn firmy RUUKKI , która odpowiada wszystkim niezbędnym wymogom prawnym i regulacjom obowiązującym w Polsce.

https://www.ruukki.com/pol/dachy/strona-glowna

Zapraszamy !