Zabezpieczenia przeciwśniegowe służą do zabezpieczania przed gwałtownym osuwaniem się z dachu śniegu i lodu oraz rozbiciem mas, i częściowym utrzymaniem pokrywy śnieżnej. 
Zapobieganie powyższym niebezpieczeństwom jest szczególne ważne nad wejściami do budynków, chodnikami, wjazdami do garaży, miejscami parkingowymi, placami zabaw itp 

Korzyści wynikające z zastosowania zabezpieczeń przeciśnieżnych:

  • Po pierwsze chronią ludzi przed niebezpieczeństwem spadającego śniegu czy lodu
  • Poza tym ochronią rynny przed uszkodzeniem
  • Również zabezpieczą zaparkowane pojazdy przed uszkodzeniami
  • Dodatkowo ochronią Twój ogród przed zniszczeniami

W naszej ofercie znajdziesz kompletne rozwiązania dla Twojego dachu.

Rodzaje zabezpieczeń przed śniegiem:

Drabinki przeciwśniegowe –  System drabinek przeciwśniegowych to stabilne i skuteczne rozwiązanie chroniące rynny oraz strefę przy dachu przed zsuwającym się śniegiem. Drabinki mają szerokość 20cm i długość 1,2m, 2m oraz 3m. W zależności od rodzaju pokrycia dachowego stosuje się różne rodzaje wsporników do płotków: do dachówki, do karpiówki, do blachodachówki, do pokrycia płaskiego oraz wspornik do blachy „na rąbek”. 

Więcej informacji: https://firma-dr.pl/produkt/akcesoria-przeciwsniegowe/plotek-przeciwsniegowy/

Rury przeciwśniegowe – tworzą doskonałe zabezpieczenia przeciwśniegowe przed niekontrolowanym zsuwaniem się śniegu po połaci dachowej. Dodatkowo świetnie wyglądają na dachu. System przeciwśniegowy składa się ze wsporników przystosowanych do montażu rur stalowych 30/1,5 mm. Elementy te idealnie współgrają z pokryciem dachu. Montaż bezpośrednio na pokrycie dachowe jest bardzo prosty i szybki. Nie ma konieczności wykonywania otworów w pokryciu dachu.  Zwężenia na końcach pozwalają na łączenie kolejnych zestawów ze sobą.

Śniegołapy dachowe – produkowane są z blachy stalowej w dowolnej kolorystyce i montowane za pomocą wkrętów bezpośrednio do blachy dachowej.

W swojej ofercie posiadamy również inne akcesoria dachowe które są niezbędne do prawidłowego montażu dachu: https://az-dach.radom.pl/pokrycia-dachowe/#txt-4col-197749